Čeština pro cizince online: Sedmnáctá část dvacetidílného testu na slovní zásobu učebnice češtiny pro cizince Communicative Czech I. (úroveň A2)

SEDMNÁCTÁ ČÁST ZE DVACETI – MAXIMUM 10 BODŮ

D. Verba (slovesa)

D. 2. Doplňte vidové dvojice 1:
vzor:

  nedokonavé sloveso/
imperfektivní sloveso
dokonavé sloveso/
perfektivní sloveso
  navštěvovat navštívit
  telefonovat zatelefonovat

  nedokonavé sloveso/
imperfektivní sloveso
dokonavé sloveso/
perfektivní sloveso
165. _______________ dát
166. číst _______________
167. _______________ uklidit
168. přijíždět _______________
169. _______________ přijít
170. začínat _______________
171. _______________ vysvětlit
172. používat _______________
173 _______________ ukázat
174. radit _______________

Řešení

165. dávat, 166. např. přečíst, 167. uklízet, 168. přijet, 169. přicházet, 170. začít, 171. vysvětlovat, 172. použít, 173. ukazovat, 174. poradit

Šestnáctá část testu viz Šestnáctá část dvacetidílného testu nas slovní zásobu z učebnice češtiny pro cizince Communicative Czech

Osmnáctá část testu na slovní zásobu na základě učebnice češtiny pro cizince COMMUNICATIVE CZECH I (Elementary Czech) autorek Ivany Bednářové a Magdaleny Pintarové viz Osmnáctá část dvacetidílného testu na slovní zásobu učebnice češtiny pro cizince Communicative Czech I.

Dobrá zpráva: UŽ JSOU PŘIPRAVENY INTERAKTIVNÍ VERZE VŠECH ČÁSTÍ TESTU, KTERÉ SE ZAČNOU OBJEVOVAT PO UVEŘEJNĚNÍ  DVACÁTÉ ČÁSTI.

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek.

Poděkování

Děkujeme všem účastníkům našich kurzů češtiny pro cizince v Praze nebo v Olomouci za možnost vyzkoušení a dopracování těchto výukových materiálů.

Thanks

Many thanks to all the participants of our Czech Language Courses in Prague and in Olomouc for testing of these learning materials.

Спасибо

Мы благодарим всех участников наших курсов чешского языка в Праге и в Оломоуце за возможность использования и доработки этих учебных материалов.

1 komentář u „Čeština pro cizince online: Sedmnáctá část dvacetidílného testu na slovní zásobu učebnice češtiny pro cizince Communicative Czech I. (úroveň A2)

  1. Pingback: Vidové dvojice, Communicative Czech, učebnice, A2 | Mozaika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.