Olomouc

Caesarova kašna Pokud si vyberete náš kurz češtiny v Olomouci, budete mít na studium a procvičování češtiny určitě více klidu, protože v Olomouci se mnohem méně spěchá než v Praze. V Olomouci najdete všechno to co v Praze, ale jen v menším měřítku. Určitě se vám nebude líbit jen náš kurz češtiny, ale i město Olomouc, kde se naše kurzy češtiny konají.

Olomouc představuje druhou největší a nejvýznamnější památkovou rezervaci České republiky. Olomouc je současně správní, společenské, kulturní, sportovní i turistické centrum malebného kraje, jehož největší část zaujímá rovina Haná. Toto město má v každém ročním období co nabídnout. Nezáleží na tom, kdy přijedete, protože Olomouc, třebaže si zakládá na své historii a tradicích, je během celého roku i plná života a pohostinnosti.

Olomouc včera a dnes

Počátky města jsou staré 4 000 let. První písemná zmínka o Olomouci pochází z roku 1055. Později napomáhali vytvářet nezaměnitelný obraz města významní stavitelé a architekti - mezi nimi mimo jiné také Kryštof Dienzenhofer. sloup Nejsvětější trojice a radnice K nejvýznamnějším památkám se řadí především Biskupský palác, dóm sv. Václava, Arcibiskupský palác, kostel sv. Michala, radnice a v neposlední řadě sloup Nejsvětější trojice, který je od roku 2000 zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Město Olomouc stálo vždy ve středu duchovního a kulturního rozvoje země. Studovali zde Albrecht z Valdštejna či Gregor Johann Mendel. V Olomouci pobývali Wolfgang Amadeus Mozart, Gustav Mahler … Nabídka kulturních akcí je během celého roku bohatá. Rovněž nelze opomenout ani veletrhy a výstavy, především mezinárodní veletrhy květin, které se pravidelně konají ve Smetanových sadech. letecký snímek Olomouce Kromě toho v Olomouci najdete velké množství útulných restaurací, vináren, kaváren, hospůdek i diskoték. Město Olomouc - metropole střední Moravy - se právem stalo vyhledávaným turistickým cílem. Zmiňme ještě, že v roce 2014 zařadilo největší světové vydavatelství cestovních a jazykových průvodců Lonely Planet Olomouc do svého seznamu „Secret Europe“, ve kterém bylo představeno 50 atraktivních, ale prozatím neobjevených a nedoceněných evropských míst. Toto hodnocení už samozřejmě do Olomouce přilákalo mnoho navštěvníků, ale uvidíte, že se fascinující genius loci města dosud nevytratil. Přijeďte si také prohlédnout jedinečný komplex místních historických a kulturních památek a přitom můžete navíc během našich kurzů češtiny nasávat kromě zdejší atmosféry plnými doušky rovněž češtinu!

Více informací o Olomouci najdete na Olomouc.