Úvodní test B1

ÚROVEŇ B1

Čas: 20 minut

Pište test maximálně 20 minut. Nepracujte prosím se slovníkem, učebnicemi, mobilním telefonem, tabletem ani kamarádem.

I. Gramaticko-syntakticko-lexikální část

Která možnost je správně?

Ahoj Lauro!

Jak se ? Já se mám moc dobře. Tě z České republiky. Jak víš, přihlásila jsem se na týdenní letní kurz češtiny. Můj mail bude docela dlouhý, nemám moc času. Nemůžu ale jinak, musím se s Tebou podělit o své dojmy. Dneska je už středa. Mám už strašně moc nových . A to mě čekají ještě tři dny! Jsem tady od nedělního večera. Nakonec jsem sem přijela z Vídně vlakem. Přestupovala jsem jenom jednou a bez dlouhého čekání. Dřív, když ještě nebylo tak spojení mezi Rakouskem a Českou republikou, jsem někdy musela čekat až a půl na další vlak.

Určitě tě zajímá, co tady celý den dělám. Ráno se učíme od . Vyučování máme ve škole, která je blízko náměstí. Do přestávky kontrolujeme úkoly, čteme, posloucháme a děláme cvičení. Po přestávce obvykle diskutujeme o zajímavých . Asi ve čtvrt na jednu spolu všichni pěšky na oběd do nedaleké restaurace. V pondělí odpoledne jsme se seznámili s městem. Včera odpoledne jsme se bavili s studenty o životě v České republice.

Teď jsem po obědě a sedím na náměstí v centru na známé místní cukrárny se svými spolužáky. nás pět. Pijeme kávu. Já jsem si objednala tureckou kávu a palačinku se zmrzlinou, ovocem, šlehačkou, ořechy a karamelovou omáčkou! Mňam. No, co – mám přece !

Dnes je horko, a tak si pak půjdu zaplavat na bazén. Večer se všichni sejdeme před naší oblíbenou restaurací, povečeřeli. Vidíš, už tu mám svou oblíbenou restauraci…. Mají v taky samozřejmě výborné pivo.

Zítra pojedeme na výlet navštívit zámek a zahrady v Kroměříži, které byly na seznam UNESCO v roce 1998. Už se těším a doufám, že nebude pršet.
Škoda, že jsi nemocná a nemohla jsi jet taky. by to fajn, kdybys tu mohla být se mnou. Už je ti aspoň ? Nebo jsi dokonce už úplně zdravá? Dej mi určitě vědět, co je !

Měj se.

Ahoj
Martina

II. Konverzace

Co odpovíte?

1. Co odpověděla Laura Martině v e-mailu? (stačí 7 vět – minimálně 40 slov)

Ahoj Martino,

2. Kde je podle Vás nejbezpečnější trávit dovolenou? Proč? Jak a kde nejraději/nejradši v létě nebo v zimě odpočíváte? Kam jezdíte na dovolenou a proč? (stačí 7 vět – minimálně 40 slov)

3. Co byste dělal/a se svým volným časem, kdybyste měl/a dost peněz a nemusel/a byste pracovat? (stačí 7 vět – minimálně 40 slov)

III. Odeslat

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Přejete si dostávat občas informace o novinkách na tomto webu?
anoneještě nevím 🙂

Podle mě
se mi test povedljsem test napsal/a průměrněse mi test nepovedl

Test jsem psal/a
15 minut20 minut25 minut30 minutvíce než 30 minut

Komentář

Poděkování

Děkujeme všem účastníkům našich kurzů češtiny pro cizince v Praze nebo v Olomouci za možnost vyzkoušení a dopracování těchto výukových materiálů.

Thanks
Many thanks to all the participants of our Czech Language Courses in Prague and in Olomouc for testing of these learning materials.

Спасибо
Мы благодарим всех участников наших курсов чешского языка в Праге и в Оломоуце за возможность использования и доработки этих учебных материалов.