Pálení čarodějnic

Čeština pro cizince online: Pálení čarodějnic (úroveň B1)

Pálení čarodějnic

Od středověku se věřilo, že v noci z 30. dubna na 1. května mají „nečisté síly“ velkou moc. Naši předci se domnívali, že tato noc je magická a že během ní mají čarodějnice čarodějnický sabat. Na ochranu před čarodějnicemi se proto tuto noc dříve pálily ohně.

Dnes se 30. dubna večer konají akce nazvané pálení čarodějnic, na kterých nesmí chybět oheň, jídlo, pití a nejrůznější zábava pro malé i velké. Hasiči mají ten den tradičně vyšší pohotovost než obvykle, protože je větší riziko požárů.

Co odpovíte?

1. Proč lidé v minulosti zapalovali 30. dubna večer ohně?
2. Co dělají 30. dubna večer lidé dnes?
3. Proč mají hasiči poslední dubnový den vyšší pohotovost?
4. Máte ve vaší zemi nějakou tradici 30. dubna večer?

Dobrá zpráva 1: Další podobné příspěvky najdete České svátky a tradice
Dobrá zpráva 2: Další pracovní listy pro úroveň B1

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek.

Poděkování
Děkujeme všem účastníkům našich kurzů češtiny pro cizince v Praze nebo v Olomouci za možnost vyzkoušení a dopracování těchto výukových materiálů.

Thanks
Many thanks to all the participants of our Czech Language Courses in Prague and in Olomouc for testing of these learning materials.

Спасибо
Мы благодарим всех участников наших курсов чешского языка в Праге и в Оломоуце за возможность использования и доработки этих учебных материалов.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.