Čeština pro cizince online: Osmnáctá část dvacetidílného testu na slovní zásobu učebnice češtiny pro cizince Communicative Czech I. (úroveň A2)

OSMNÁCTÁ ČÁST ZE DVACETI – MAXIMUM 10 BODŮ

D. Verba (slovesa)

D. 2. Doplňte vidové dvojice 2:
vzor:

nedokonavé sloveso/
imperfektivní sloveso
dokonavé sloveso/
perfektivní sloveso
navštěvovat navštívit
telefonovat zatelefonovat

nedokonavé sloveso/
imperfektivní sloveso
dokonavé sloveso/
perfektivní sloveso
175. _______________ prohlédnout si
176. obědvat _______________
177. _______________ obléknout se/ obléct se
178. brát _______________
179. _______________ zvyknout si
180. ptát se _______________
181. _______________ opravit
182. učit se _______________
183. _______________ pomoct
184. říkat _______________

Řešení

175. prohlížet si; 176. poobědvat, naobědvat se, 177. oblékat se, 178. vzít, 179. zvykat si, 180. zeptat se, 181. opravovat, 182. např. naučit se, 183. pomáhat; 184. říct

Sedmnáctá část testu viz Sedmnáctá část dvacetidílného testu na slovní zásobu z učebnice češtiny pro cizince Communicative Czech

Devatenáctá část testu na slovní zásobu na základě učebnice češtiny pro cizince COMMUNICATIVE CZECH I (Elementary Czech) autorek Ivany Bednářové a Magdaleny Pintarové bude zveřejněna v květnu.

Dobrá zpráva: UŽ JSOU PŘIPRAVENY INTERAKTIVNÍ VERZE VŠECH ČÁSTÍ TESTU, KTERÉ SE ZAČNOU OBJEVOVAT PO UVEŘEJNĚNÍ  DVACÁTÉ ČÁSTI.

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek.

Poděkování
Děkujeme všem účastníkům našich kurzů češtiny pro cizince v Praze nebo v Olomouci za možnost vyzkoušení a dopracování těchto výukových materiálů.

Thanks
Many thanks to all the participants of our Czech Language Courses in Prague and in Olomouc for testing of these learning materials.

Спасибо
Мы благодарим всех участников наших курсов чешского языка в Праге и в Оломоуце за возможность использования и доработки этих учебных материалов.

1 komentář u „Čeština pro cizince online: Osmnáctá část dvacetidílného testu na slovní zásobu učebnice češtiny pro cizince Communicative Czech I. (úroveň A2)

  1. Pingback: učebnice Communicative Czech, test, 17. část, vid | Mozaika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.