Čeština pro cizince online: Kdo, co, kdy, kde v České republice v únoru 2019 (úroveň C1)

Kdo, co, kdy, kde v České republice v únoru 2019

Znáte správnou odpověď?

1. Co si maluje na závody na obličej snowboardcrossařka Eva Samková, která už získala například ve své disciplíně dvě olympijské medaile, a 1.2. se stala ve snowboardcrossu mistryní světa?
a) českou vlajku
b) jedničku
c) knírek
d) srdíčko

2. 14. února oslavil 100 let cestovatel Miroslav Zikmund, který s Jiřím Hanzelkou procestoval v 50. a v 60. letech přes 100 zemí. Společně napsali celou řadu cestopisných knih a připravili přes 700 reportáží pro rozhlas. Ve kterém městě můžete navštívit expozici věnovanou expedicích Zikmunda a Hanzelky a Miroslav Zikmund v něm v současnosti žije?
a) v Olomouci
b) v Plzni
c) v Praze
d) ve Zlíně

3. Poslední díl nového osmidílného komediálního seriálu Most!, který vzbudil velký zájem diváků a který se natáčel hlavně v reálných prostředích severočeského města Most, odvysílala Česká televize 25. února ve 21:45. Zájemci se mohli podívat na poslední část přímo v restauraci, která hrála v seriálu. Jak se tato restaurace jmenuje?
a) Severka
b) Br
üx
c) Dycky Most
d) Most!

4. Na 28. února připadl Tučný čtvrtek, kterému se občas říká i "tučňák". Další týden je pak Popeleční středa, kdy začíná půst. Podle tradice má na Tučný čtvrtek člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. Kolik restaurací letos u příležitosti Tučného čtvrtka mělo speciální nabídky jako jsou např. tučná masitá jídla, bezedné polévky, dvojité panáky apod.?
a) 10
b) 30
c) 50
d) 70

Řešení

1. c), 2. d), 3. a), 4. b)

Další únorové otázky:
Únor 2020
Únor 2018
Únor 2017
Únor 2016
Únor 2015
Zimní pranostiky
Měsíce

Dobrá zpráva:
Podobné příspěvky viz Minikvízy

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.