Praha

základní informace o Praze pro zahraniční studenty češtiny, památky, studentský život, kulturní život, kurzy češtiny Praha, odkaz oficiální turistický portál Prahy, info pro turisty, nejznámější město České republiky, evropská metropole, hlavní město České republiky nejvýznamnější městská památková rezervace země, 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. "Praga caput regni" ve znaku, hrála úlohu v dějinách českého národa i Evropy, od středověku měla pověst jednoho z nejkrásnějších měst na světě a byly jí dávány přívlastky "zlatá", "stověžatá", W. A. Mozart, L. van Beethoven, G. Apollinaire, P. I. Čajkovskij, F. M. Dostojevskij, A. Rodin, O. Kokoschka, britská královna Alžběta II. i papež Benedikt XVI. aj. Jan Neruda, Jaroslav Hašek, Jaroslav Seifert, Franz Kafka, Max Brod, Egona Erwin Kisch, Pražský hrad, řeka Vltava, Staré Město, Nové Město, Josefov, Malá Strana, Hradčany, Vyšehrad, galerie, divadlaZde Vám stručně představíme nejznámější město České republiky, kterým Praha bezpochyby je, kde se konají naše kurzy češtiny pro cizince.

Praha

Pražský hradPokud přijedete na náš kurz češtiny v Praze, nebudete se vám chtít domů nejen díky našemu kurzu češtiny, ale určitě i proto, že si Vás Praha téměř stoprocentně získá, pokud ji tedy ještě neznáte. Praha je moderní, pulsující, evropská metropole, kde si každý přijde na své.

Hlavní město České republiky je nejvýznamnější městskou památkovou rezervací země. Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. "Praga caput regni" má Praha vepsáno ve svém znaku. A jistě plným právem. Od svého vzniku hrála vždy důležitou úlohu v dějinách českého národa i Evropy. Od středověku měla pověst jednoho z nejkrásnějších měst na světě a byly jí dávány přívlastky "zlatá", "stověžatá", … Václavské náměstíPo staletí vzdávaly Praze hold významné osobnosti. Z okouzlení její krásou a výstavností se vyznal
W. A. Mozart, L. van Beethoven, G. Apollinaire, P. I. Čajkovskij, F. M. Dostojevskij, A. Rodin, O. Kokoschka, britská královna Alžběta II. i papež Benedikt XVI. aj. Rodná Praha se promítla do tvorby Jana Nerudy, Jaroslava Haška, Jaroslava Seiferta, Franze Kafky, Maxe Broda nebo Egona Erwina Kische. Malá StranaPraha představuje jedinečný komplex památek, jemuž vysoko nad městem vévodí Pražský hrad, který je ukázkou všech uměleckých slohů a směrů. Historické jádro města se rozkládá na obou březích řeky Vltavy a tvoří ho 6 částí, kdysi samostatných měst, v 18. století sjednocených. Jsou to Staré Město, Nové Město, Josefov, Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad. Zde je také soustředěno největší množství památkových objektů, muzeí a galerií.

Více informací o Praze najdete zde Oficiální turistický portál Prahy.