Úvodní test A2 2016

ÚROVEŇ A2

Čas: 30 minut

Piště test maximálně 30 minut. Nepracujte prosím se slovníkem, učebnicemi, mobilním telefonem, tabletem ani kamarádem.

I. Gramaticko-syntakticko-lexikální část

Ahoj Lauro!

Jak se ? Já se mám moc dobře. Tě z České republiky. Jak víš, přihlásila jsem se na týdenní letní kurz češtiny. Můj mail bude docela dlouhý, nemám moc času. Dneska je už středa. Mám už strašně moc nových . A to mě čekají ještě tři dny! Jsem tady od nedělního večera. Nakonec jsem sem přijela z Vídně vlakem. Přestupovala jsem jenom jednou a bez dlouhého čekání. Dřív když ještě nebylo tak spojení mezi Rakouskem a Českou republikou, jsem někdy musela čekat až a půl na další vlak.

Určitě tě zajímá, co tady celý den dělám. Ráno se učíme od . Vyučování máme ve škole, která je blízko náměstí. Do přestávky kontrolujeme úkoly, čteme, posloucháme a děláme cvičení. Po přestávce obvykle diskutujeme o tématech. Asi ve čtvrt na jednu spolu všichni pěšky na oběd do nedaleké restaurace. V pondělí odpoledne jsme se seznámili s městem. Včera odpoledne jsme se bavili s českými o životě v České republice.

Teď jsem po obědě a sedím na náměstí v centru na známé místní cukrárny se svými spolužáky. nás pět. Pijeme kávu. Já jsem si objednala tureckou kávu a palačinku se zmrzlinou, ovocem, šlehačkou, ořechy a karamelovou omáčkou! Mňam. No, co – mám přece !

Dnes je horko, a tak si pak půjdu zaplavat na bazén. Večer se všichni sejdeme před naší oblíbenou restaurací, povečeřeli. Vidíš, už tu mám svou oblíbenou restauraci…. Mají v taky samozřejmě výborné pivo.

Zítra pojedeme na výlet navštívit zámek a zahrady v Kroměříži, které byly na seznam Unesco v roce 1998. Už se těším a doufám, že nebude pršet.
Škoda, že jsi nemocná a nemohla jsi jet taky. by to fajn, kdybys tu mohla být se mnou. Už je ti aspoň ? Nebo jsi dokonce už úplně zdravá? Dej mi určitě vědět, co je !

Měj se.

Ahoj
Martina

II. Konverzace

Co odpovíte?

1. Jak vypadá váš typický den? (stačí 5 vět – minimálně 30 slov)

2. Jak bude možná vypadat váš typický den za deset let? (stačí 5 vět – minimálně 30 slov)

3. Co byste dělal/a se svým volným časem, kdybyste měl/a dost peněz a nemusel/a jste pracovat? (stačí 5 vět – minimálně 30 slov)

III. Odeslat

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Komentář.