New Czech Step by step

Trochu češtiny i mimo hodiny: Typický domácí dialog I. – z lekce 6 v učebnici češtiny pro cizince od Lídy Holé “New Czech Step by Step” (úroveň A1)

Typický domácí dialog I.
nahrávka číslo 27

Která slova (prepozice a substantiva) chybí?

Jana: Proč jsi včera odpoledne a večer nebyl doma?
Adam: Protože jsem byl _____ __________.
Jana: A proč jsi byl _____ __________?
Adam: Protože jsem něco potřeboval _____ __________.
Jana: A co jsi potřeboval _____ __________?
Adam: Hledal jsem __________ __________.
Jana: A proč jsi hledal __________ __________?
Adam: Protože jsem potřeboval __________.
Jana: A proč jsi potřeboval __________?
Adam: Protože jsem chtěl kupovat nový __________.
Jana: A proč jsi chtěl kupovat nový __________?
Adam: Protože ten náš starý __________ je špatný a nekvalitní.
Jana: A kde ten nový __________ máš?
Adam: No, měl jsem smůlu. Viděl jsem kvalitní __________, ale byl moc drahý.
Jana: Aha. A kde máš ty peníze?
Adam: Ehm… Měl jsem včera nějaký špatný den, a tak jsem si dal jeden koňak… No, a v restauraci byl můj kolega Ivan a kamarád Zdeněk. Dali jsme si ještě jeden koňak a pak ještě jeden. Ale včera bylo včera. Teď jsem doma a jsem rád, že mám takovou hodnou a hezkou manželku. – Co je, Jano? Ty máš špatnou náladu? Ale proč?

Řešení: Celý rozhovor najdete v učebnicích Lídy Holé New Czech Step by Step nebo Tschechisch Schritt für Schritt na str. 68.

Text s mezerami “Typický domácí dialog II.” z lekce 6 v učebnici češtiny pro cizince Lídy Holé “New Czech Step by Step” viz www.mozaika.eu/trochu-cestiny-i-mimo-hodiny-typicky-domaci-dialog-ii-z-lekce-6-v-ucebnici-cestiny-pro-cizince-od-lidy-hole-new-czech-step-by-step-uroven-a1

Další pracovní listy k učebnici češtiny pro cizince od Lídy Holé “New Czech Step by Step” viz

www.mozaika.eu/trochu-cestiny-i-mimo-hodiny-sloveso-mit-substantivum-i-ad-lekce-5-v-ucebnici-cestiny-pro-cizince-od-lidy-hole-new-czech-step-by-step-uroven-a1

www.mozaika.eu/trochu-cestiny-i-mimo-hodiny-sloveso-mit-substantivum-ii-ad-lekce-5-v-ucebnici-cestiny-pro-cizince-od-lidy-hole-new-czech-step-by-step-uroven-a1

www.mozaika.eu/trochu-cestiny-i-mimo-hodiny-sloveso-mit-substantivum-iii-ad-lekce-5-v-ucebnici-cestiny-pro-cizince-od-lidy-hole-new-czech-step-by-step-uroven-a1

www.mozaika.eu/trochu-cestiny-i-mimo-hodiny-pisnicka-namest-od-jaroslava-hutky-slova-a-video-pisnicky-uroven-b1

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.

Poděkování

Děkujeme všech účastníkům našich kurzů češtiny pro cizince v Praze nebo v Olomouc za možnost vyzkoušení a dopracování těchto výukových materiálů.

Thanks

Many thanks to all the participants of our Czech Language Courses in Prague and in Olomouc for testing of these learning materials.

Спасибо

Мы благодарим всех участников наших курсов чешского языка в Праге и в Оломоуце за возможность использования и доработки этих учебных материалов.