Trochu češtiny i mimo hodiny: Naše třída – cloze texty nejen pro Neslovany (úroveň A1)

Cloze text I

Kam patří písmenka v závorkách?

Naše třída

Jmenuju se Hans. Jsem Němec a student. Dopoledne studuju, ale odpoledne pracuju. A to je naše t . . . a (díř).

Dole je k . . . . . c (beeor) a nahoře je okno. Vpředu je t . . . . e (ablu) a vpředu vlevo je s . . l (ůt) a židle. Je tam taky naše učitelka. Naše učitelka má p . . . . . č (ačíot). Vpravo vpředu je s . . . ň (íkř). Ještě tam je o . . . z  (abr), kde je moře.

Vzadu je ještě jeden obraz. Tam není moře. Tam je m . . . o (tsě). Je tam náměstí. To není P . . . a (ahr), to je Brno.

Uprostřed má každý student a s . . . . . . . a (deknttu) stůl. Každý má sešit, p . . o (re) a … Kde je moje u . . . . . . e (bcčein)? Doma! Ta moje h . . . a (alv)!

Cloze text II

Jak patří písmenka?

Naše třída

Jmenuju se Hans. Jsem Němec a student. Dopoledne studuju, ale odpoledne pracuju. A to je naše . . . . . (adířt).

Dole je . . . . . . . (bceekor) a nahoře je okno. Vpředu je . . . . . . (abeltu) a vpředu vlevo je . . . . (lstů) a židle. Je tam taky naše učitelka. Naše učitelka má . . . . . . . (aččíopt). Vpravo vpředu je . . . . . (íkňsř). Ještě tam je . . . . .  (aborz), kde je moře.

Vzadu je ještě jeden obraz. Tam není moře. Tam je . . . . . (ěmost). Je tam náměstí. To není . . . . . (aahPr), to je Brno.

Uprostřed má každý student a . . . . . . . . . (adeknsttu) stůl. Každý má sešit, . . . . (eopr) a … Kde je moje . . . . . . . . (bcčeeinu)? Doma! Ta moje . . . . . (aahlv)!

Řešení = text „Naše třída“ viz www.mozaika.eu/trochu-cestiny-i-mimo-hodiny-nase-trida-text-a-cviceni-uroven-a1

(Pracovní list z výukových materiálů „Moje první učebnice češtiny – kurz češtiny pro začátečníky")

Pozn.: Inspirací pro text byla slovní zásoba první lekce v učebnici Communicative Czech I., kterou napsaly Ivana Rešková a Magdalena Pintarová.

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.

Poděkování

Děkujeme všech účastníkům našich kurzů češtiny pro cizince v Praze nebo v Olomouc za možnost vyzkoušení a dopracování těchto výukových materiálů.

Thanks

Many thanks to all the participants of our Czech Language Courses in Prague and in Olomouc for testing of these learning materials.

Спасибо

Мы благодарим всех участников наших курсов чешского языка для иностранцев в Праге и в Оломоуце за возможность использования и доработки этих учебных материалов.

1 komentář u „Trochu češtiny i mimo hodiny: Naše třída – cloze texty nejen pro Neslovany (úroveň A1)

  1. Pingback: Trochu češtiny i mimo hodiny: Naše třída – text a cvičení (úroveň A1) | Mozaika

Napsat komentář

Or

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.