Trochu češtiny i mimo hodiny: Kdo, co, kdy, kde v České republice v září 2016 (úroveň C1)

Kdo, co, kdy, kde v České republice v září 2016

Znáte správnou odpověď?

 1. Univerzita Palackého v Olomouci pořádala od pátku 9. do soboty 10. září 2016 u příležitosti 70. výročí obnovení Univerzity Palackého v Olomouci celouniverzitní Absolventské setkání s bohatým programem. Jaká tradiční akce, která se koná nejen v Olomouci, ale na různých místech po celé České republice, ve stejném termínu vrcholila?
  a) Dny lidí dobré vůle
  b) Dny evropského dědictví
  c) Dny Nato & Dny vzdušných sil Armády České republiky
  d) Ukončení letní turistické sezóny

 1. Jak se jmenovala významná rakouská spisovatelka, která se narodila 13. září 1830 ve Zdislavicích u Kroměříže a která i když po svatbě žila převážně ve Vídni, trávila pravidelně část roku na Moravě, kde se odehrává i děj některých jejích děl? Letos 12. března uplynulo 100 let od jejího úmrtí v roce 1916.
  a) Marie Ebnerová z Eschenbachu
  b) Berta von Suttnerová
  c) Milena Jesenská
  d) Lenka Reinerová
 1. cs-emw_logo_without_viusalblue-1line1Jakou akcí ve čtvrtek 22.9. vrcholil Evropský týden mobility, který se konal od 16. do 22. září? Například v Praze bylo letos centrem nejrůznějších aktiv Národní třída, v Olomouci parkoviště u nákupního centra Šantovka a připojilo se plno dalších měst.
  a) Den bez aut
  b) Den bez bot
  c) Den bez tabáku
  d) Den bez mobilu
 1. Které další ministerstvo jste mohli 28. 9. u příležitosti státního svátku, Dne české státnosti, navštívit kromě sídla Ministerstva kultury v krásném barokním Nosticově paláci? (Při jeho prohlídce jste možná potkali ministra tohoto rezortu Andreje Babiše, který měl být přítomen.)
  a) Ministerstvo zemědělství
  b) Ministerstvo zahraničních věcí
  a) Ministerstvo průmyslu a obchodu
  b) Ministerstvo financí

Řešení

1. b), 2. a), 3. a), 4. d)

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.

Napsat komentář

Or

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.