Čeština pro cizince online: Kyjev není Kyjov aneb výslovnost je důležitá I. (úroveň A2)

Kyjev není Kyjov aneb výslovnost je důležitá

V textu chybí prepozice/ předložky. Kde v textu chybí tyto prepozice/ předložky (Se kterým pádem jsou tyto prepozice/ předložky?):

do     do     do     do     do     na     na     na     na     o     od     od     v     ve     z

Mladý cizinec si šel na zlínském autobusovém nádraží koupit lístek do ukrajinského Kyjeva. Paní na přepážce mu však špatně rozuměla, a proto skončila cesta mladíka dříve, než měla. Nekoupil si totiž jízdenku do hlavního ukrajinského města, ale koupil si jízdenku do jihomoravského Kyjova.

Ředitel kyjovských strážníků Lubomír Plachý řekl ve středu 31. 10. Deníku Rovnost, že muž dostal lístek do jihomoravského Kyjova, i když chtěl jet do Kyjeva.

Policisté se o muži dozvěděli od výpravčího, který si myslel, že v čekárně na kyjovském nádraží sedí opilý cestující. Ukrajinec však nebyl opilý, ale byl jen dezorientovaný. Policisté mu vysvětlili, kde je a poradili mu, co má dělat, když chce jet z města, které je něco přes padesát kilometrů od Zlína, domů, tedy více než tisíc kilometrů na východ.

podle článků na internetu z 1. 11. 2018

Dobrá zpráva 1: Cvičení k textu Kyjev není Kyjov aneb výslovnost je důležitá viz http://www.mozaika.eu/cestina-pro-cizince-online-kyjev-neni-kyjov-aneb-vyslovnost-je-dulezita-ii-cviceni-k-textu-uroven-a2/

Dobrá zpráva 2: Podobná cvičení najdete pod štítkem (tagem) Prepozice nebo pod štítkem (tagem) Předložky, které jsou pod příspěvkem.

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek.

Poděkování

Děkujeme všech účastníkům našich kurzů češtiny pro cizince v Praze nebo v Olomouc za možnost vyzkoušení a dopracování těchto výukových materiálů.

Thanks

Many thanks to all the participants of our Czech Language Courses in Prague and in Olomouc for testing of these learning materials.

Спасибо

Мы благодарим всех участников наших курсов чешского языка в Праге и в Оломоуце за возможность использования и доработки этих учебных материалов.

Napsat komentář

Or

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.