Čeština pro cizince online: Kdo, co, kdy, kde v České republice v únoru 2019 (úroveň C1)

Kdo, co, kdy, kde v České republice v únoru 2019

Znáte správnou odpověď?

1. Co si maluje na závody na obličej snowboardcrossařka Eva Samková, která už získala například ve své disciplíně dvě olympijské medaile, a 1.2. se stala ve snowboardcrossu mistryní světa?
a) českou vlajku
b) jedničku
c) knírek
d) srdíčko

2. 14. února oslavil 100 let cestovatel Miroslav Zikmund, který s Jiřím Hanzelkou procestoval v 50. a v 60. letech přes 100 zemí. Společně napsali celou řadu cestopisných knih a připravili přes 700 reportáží pro rozhlas. Ve kterém městě můžete navštívit expozici věnovanou expedicích Zikmunda a Hanzelky a Miroslav Zikmund v něm v současnosti žije?
a) v Olomouci
b) v Plzni
c) v Praze
d) ve Zlíně

3. Poslední díl nového osmidílného komediálního seriálu Most!, který vzbudil velký zájem diváků a který se natáčel hlavně v reálných prostředích severočeského města Most, odvysílala Česká televize 25. února ve 21:45. Zájemci se mohli podívat na poslední část přímo v restauraci, která hrála v seriálu. Jak se tato restaurace jmenuje?
a) Severka
b) Br
üx
c) Dycky Most
d) Most!

4. Na 28. února připadl Tučný čtvrtek, kterému se občas říká i "tučňák". Další týden je pak Popeleční středa, kdy začíná půst. Podle tradice má na Tučný čtvrtek člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. Kolik restaurací letos u příležitosti Tučného čtvrtka mělo speciální nabídky jako jsou např. tučná masitá jídla, bezedné polévky, dvojité panáky apod.?
a) 10
b) 30
c) 50
d) 70

[expand title="Řešení"]1. c), 2. d), 3. a), 4. b)[/expand]

Dobrá zpráva: Podobné příspěvky viz Minikvízy

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek.

Napsat komentář

Or

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.